Drobečková navigace

Úvod > Činnosti > Veřejná zeleň

Středisko: Údržba veřejné zeleně

Vedoucí střediska: Ing. Vlastimil Korbel 734 796 369

Údržba veřejné zeleně – od roku 2012 spravujeme více jak 50 % travnatých ploch v Chrudimi, což představuje údržbu zeleně na cca 43 ha.

Činnost spočívá v jarním vyhrabání trávníků a úklidu travnatých ploch a keřových skupin, pravidelném sekání trávníků (až 10 sečí bez sběru mulčováním za rok dle klimatických podmínek), a v závěru sezony podzimním shrabáním listí z travnatých a ostatních ploch. Rovněž provádíme 2x ročně řez živých plotů v sídlištích a podle komunikací a chodníků.

Výše uvedené práce jsou prováděny v těchto lokalitách města Chrudim:

Jánské předměstí včetně Městského parku, park Střelnice, sídliště Rozhledna, Skřivánek, Na Větrníku, Na Šancích, Pod Zbrojnicí, v ul. Topolská, v ul. Čáslavská, a dále plochy v ulicích K Májovu, Tovární, Václavská, Vlčnovská, Novoměstská, Nerudova, Moravská, Slovenská, Škroupova, Revoluční, Jiráskova, Bezručova, Nezvalova, K Ploché dráze, Na Kopci, Malecká, Pardubická. Rovněž provádíme údržbu zeleně v mateřských školkách Na Rozhledně a v ul. Dr. Malíka. 

Do této oblasti rovněž spadá i chemický postřik komunikací a chodníků herbicidním přípravkem Clinic proti plevelům, který provádíme v celém městě.

Clinic.pdf

Provádíme také kácení stromů, a to i v rizikových podmínkách (na hřbitovech, v těsné blízkosti komunikací, parkovišť, domů atd.) za pomoci vysokozdvižné plošiny, postupným seřezáváním a slaňováním jednotlivých částí stromu.

Práce jsou prováděny výkonnými profesionálními stroji (travními traktorovými sekačkami bez sběru, ale i s možností sběru trávy nebo listí, křovinořezy pro obsekávání, plotostřihy pro řezy živých plotů, motorovými pilami, mechanickými ručními postřikovači).

Výše uvedené činnosti provádíme pro město Chrudim, ale nabízíme je i pro další subjekty (soukromým osobám, firmám pro údržbu jejich areálů, společenstvím vlastníků atd.).

Obyvatelé města Chrudim, kteří mají požadavky na provedení údržby zeleně na pozemku ve vlastnictví města Chrudim, se musejí obrátit na správce městské zeleně MěÚ Chrudim, Resselovo náměstí 77:

Hana Dušánková, tel. 469 657 127, 603 151 330, hana.dusankova@chrudim-city.cz

Kateřina Jánská, tel. 469 657 129, 739 234 879, katerina.janska@chrudim-city.cz